Użytkowanie

 

Kluczową rolę dla bezpieczeństwa i wygody użytkowania kasku stanowi odpowiedni rozmiar i właściwe dopasowanie. Warto również pamiętać, że kask poddaje się procesowi starzenia. Kask może utracić swoje właściwości bezpieczeństwa po wypadku lub w procesie starzenia się. Dbając o kask w szczególny sposób możemy znacząco wpłynąć na okres czasu w jakim kask będzie nam służył.


Wybór kasku

Kaski motocyklowe muszą sprostać najbardziej rygorystycznym wymaganiom. Minimalne właściwości ochronne kasku są określane precyzyjnie przez standardy bezpieczeństwa danego kraju. Każdy kask powinien być dobrany z uwzględnieniem rodzaju jazdy, której będzie służył. Kaski integralne gwarantują najwyższy stopień bezpieczeństwa i pasują idealnie do wszystkich jazd sportowych i wyścigowych. Kaski off-roadowe dają dużo korzyści kiedy jeździmy poza regularnymi szosami.


Wkładanie kasku

Używając obu dłoni należy rozszerzyć wyściółkę na wysokości wkładek bocznych, następnie wsunąć kask na głowę ruchem rolującym od przodu do tyłu. Ściąganie kasku odbywa się na tej samej zasadzie.


Odpowiedni rozmiar

Każdy model kasku wykazuje drobne różnice w kształcie, który wpływa na dopasowanie. Z tego powodu SHOEI uważa za absolutnie niezbędną konieczność przymierzenia kasku przed zakupem. Jak sprawdzić czy kask jest poprawnie osadzony? Włóż go na głowę, a następnie poruszaj głową w lewo, w prawo, do góry i w dół przy jednoczesnym mocnym trzymaniu kasku dwoma rękami. Jeśli Twoja głowa może poruszać się w kasku zbyt łatwo, zaleca się wybór mniejszego rozmiaru. Jeśli czujesz, że kask uciska jakikolwiek punkt na Twojej głowie, wybierz kask o jeden rozmiar większy lub dostosuj rozmiar kasku zmieniając wkładki boczne.


KONSERWACJA


Skorupa kasku

Wszystkie kaski SHOEI wyprodukowane są z wielowarstwowego multikompozytu. Dlatego do czyszczenia kasku używaj wosku lub środka do czyszczenia plastiku. Uważaj by nie zanieczyścić wlotów wentylacyjnych i innych elementów. Nie używaj środków do polerowania na kaskach o matowym kolorze.

Części plastikowe

Wszystkie elementy plastikowe są wrażliwe na rozpuszczalniki, dlatego zalecamy używanie najłagodniejszych środków myjących. Wizjer i jakiekolwiek części, które mogłyby być usunięte na czas mycia, powinny być zdejmowane w czasie czyszczenia skorupy. Jeśli wizjer wyposażony jest we wkładkę Pinlock, może ona być czyszczona wodą z mydłem. Wizjer i wkładka Pinlock muszą być całkowicie suche zanim ponownie zostaną zamontowane.

Wnętrze kasku

Wszystkie wyjmowalne elementy wnętrza powinny być prane ręcznie lub w pralce w 30 stopniach, z użyciem torby do prania. Detergenty antybakteryjne są najbardziej przydatne w usuwaniu zapachu. Wnętrze skorupy może być również wytarte ściereczką z delikatnym środkiem czyszczącym. Upewnij się, że zanim włożysz z powrotem wyściółkę wszystko jest idealnie suche.

Kiedy kask powinien być wymieniony?

Żywotność kasku zależy w dużej mierze od tego jak jest on użytkowany. Kask powinien być wymieniony jeśli co najmniej jeden z poniższych punktów został spełniony:

-Kask brał udział w wypadku, który miał na niego wyraźny wpływ.

-Kask pod wpływem intensywnego użytkowania stał się luźniejszy.

-Wypełnienie wewnętrzne EPS odstaje od skorupy kasku.

-Powierzchnia wypełnienia EPS wykazuje ślady zużycia i zaczyna pękać.

Kontakt

Shoei Polska
ul. Pańska 13
05-110 Jabłonna


kontakt@shoei-europe.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00-17:00

Copyrights 2017 by Shoei Polska